Zielona wizytówka Świdnika

Park przy Fabrycznej ma być zieloną wizytówką Świdnika

Już niebawem na mapie Świdnika pojawi się kolejne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Na działce za kompleksem basenów Park Avia przy ul. Fabrycznej dobiegają końca prace nad urządzeniem nowego miejskiego parku. To część unijnego projektu „Zielony LOF”. Inwestycja ma kosztować ok. 3,7 mln zł.


– Dzięki temu projektowi Świdnik stanie się jeszcze bardziej zielony, a mieszkańcy wszystkich dzielnic będą mieli ułatwiony dostęp do miejsc wypoczynku – mówiły władze Świdnika dwa lata temu, kiedy w mieście rozpoczynała się realizacja projektu „Zielony LOF”.

W ramach projektu w Świdniku powstał już nowy park za stacją paliw Orlen przy al. Lotników Polskich, a parki na działce między osiedlami Brzeziny I i II, przy ul. Fabrycznej i na dawnym wysypisku śmieci przy ul. Krępieckiej są w budowie. Najbardziej zaawansowane prace trwają w miejscu starego parku za kompleksem basenów. Pojawiły się już w nim nowe nasadzenia, a obecnie układane są alejki. To właśnie ten park spośród wszystkich czterech będzie najbardziej reprezentacyjny i tym samym najbardziej kosztowny.

– Park, który powstaje przy ul. Fabrycznej ma być uzupełnieniem oferty Parku Avia. Będzie tu plac zabaw, ścianka do wspinaczki, tężnia solankowa, park linowy, siłownia zewnętrzna, elementy małej infrastruktury, oświetlenie i toaleta – wyliczają urzędnicy.

Park powinien być gotowy do końca tego roku. Koszt inwestycji to ok. 3,7 mln zł, zaś budowa wszystkich nowych parków ok. 7 mln zł. Ponad połowę tej kwoty UM Świdnik pozyskał z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here