Zielona wysepka w centrum miasta

Parklet jest już gotowy, a przy rondzie im. Honorowych Krwiodawców stanie lada dzień

Oprócz nowych ławeczek, które starostwo w ostatnim czasie ustawiło przy głównych, powiatowych drogach w Świdniku (notabene już zostały pomazane przez wandali) przy rondzie im. Honorowych Krwiodawców stanie parklet, na którym nie tylko można odpocząć, ale też czegoś dowiedzieć się o florze i faunie pojezierza łęczyńskiego.


– Specjalna platforma, przygotowana przez Lubelski Węgiel Bogdanka i Fundację Krajobrazy, będzie ustawiona do końca miesiąca. Zapraszamy do chwili odpoczynku w tym wspaniałym przyrodniczym zakątku pośrodku miasta – zachęca starosta świdnicki, Łukasz Reszka.

Parklet, który stanął przy rondzie promuje ścieżkę przyrodniczą „Nadrybie” utworzoną z inicjatywy LW Bogdanka w obrębie Parku Krajobrazowego Pojezierza Łęczyńskiego. Ścieżka umożliwia obserwację różnych typów siedlisk i charakterystycznych gatunków zwierząt. Na ponad dwukilometrowej trasie zlokalizowane są miejsca do odpoczynku, a także przystanki z tablicami edukacyjnymi opisującymi możliwe do zaobserwowania gatunki ptaków, płazów czy roślin. (w)