Ziemska ojczyzna Jezusa

W Zespole Szkół w Sawinie odbyło się podsumowanie XI Archidiecezjalnego Konkursu nt. Kościół ubogacający świat. Tematem tegorocznych zmagań była ziemska ojczyzna Jezusa – Ziemia Święta piątą Ewangelią.

– Znajomość kraju, z którego pochodzi ważna dla nas osoba, jest istotna dla zrozumienia jej samej. Panują tam przecież odmienne niż u nas zwyczaje, obowiązuje inny język, czasem inny ustrój państwowy. Aby dobrze poznać życie i nauczanie Jezusa, również trzeba poznać geografię i historię Jego ziemskiej ojczyzny – informują organizatorzy konkursu, którym było Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Sawinie.

Konkurs odbył się trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas 0-III, klas IV-VI oraz najstarszych uczniów klas VII-3 gimnazjum. Najmłodsi przygotowywali prace plastyczne Spośród 57 prac komisja wyłoniła zwycięzców. I miejsce zajął Wiktor Dudyk SP w Wolce Petryłowskiej, II miejsce zajęli Michał Królikowski z SP w Sawinie, Aleksandra Dudyk SP w Wolce Petryłowskiej oraz Nikola Przykorzyńska SP w Wolce Petryłowskiej a III miejsce zajęła Marcelina Turkiewicz SP w Sielcu, Maja Zalewa SP w Wojsławicach Kolonii, Aleksander Tomala SP w Wojsławicach Kolonii, Miłosława Weremczuk SP nr 1 w Lubartowie, Iga Karczmarz SP nr 1 w Lubartowie, Szymon Kraszewski SP w Wolce Petryłowskiej, Antoni Szkodziński SP nr 2 w Chełmie.

Dyplomy i nagrody wyróżnienia dostali: Magdalena Różalska SP w Dorohusku, Antoni Wierzbicki SP w Dorohusku, Daria Kozak SP w Dorohusku, Franciszek Koguciuk SP w Dorohusku, Hanna Miduch SP nr 1 w Lubartowie, Iza Tomala SP w Wojsławicach Kolonii, Anna Łoza SP w Wierzbicy, Julia Gwóźdź SP w Wierzbicy, Sandra Korkosz SP nr 5 w Chełmie, Adam Terlecki Przedszkole Samorządowe w Sawinie, Anna Jachimczak SP w Sielcu, Anna Popielnicka SP w Sielcu.

Starsi uczniowie pisali prace literackie – wiersz lub modlitwę. Komisja przyznała następujące nagrody: I miejsce: Maja Bulicz SP w Wólce Petryłowskiej, II miejsce: Oliwia Łukaszczuk SP w Sawinie, III miejsce: Maja Kowalczuk SP w Wojsławicach Kolonii. Wyróżniono prace: Mai Maciosz-Harasim z SP w Nowodworze, Alicji Fil z SP w Nowodworze, Justyny Jakubowskiej z SP w Dorohusku, Jakuba Siwka z SP w Sawinie i Macieja Siwka z SP w Sawinie.

Najstarsi uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy dotyczącej Ziemi Świętej. Tutaj komisja konkursowa, po dogrywce, postanowiła przyznać I miejsce ex aequo Piotrowi Pytlowi z SP w Wólce Petryłowskiej i Martynie Kiszowara z ZS w Sawinie, II miejsce zajął Paweł Sobota z SP w Wólce Petryłowskiej a III ex aequo zajęły Dominika Biedzińska oraz Julia Jaglewicz (obie z Wólki Petryłowskiej).

Podsumowaniu Konkurs towarzyszył poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Nad sprawnym przebiegiem Konkursu czuwały Renata Terlecka i Katarzyna Szczablewska-Siwek. (reb)