Zimę wykorzystali na remonty

Zimę samorząd gminy Fajsławice wykorzystał na przeprowadzenie prac remontowych w budynkach użyteczności publicznej. – Gdy na dworze pogoda nie pozwalała na prace, nasi pracownicy gospodarczy przeprowadzili remonty w trzech budynkach gminnych – informuje Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice.

Szeroki zakres prac wykonano w budynku Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie. Wyremontowano tam trzy pomieszczenia, które zaadaptowano na sale warsztatowo-zajęciowe. Gdy tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, sale będą wykorzystywane do zajęć muzycznych, plastycznych czy też komputerowo-multimedialnych.

Dodatkowo wyremontowano dwa pomieszczenia – jedno przeznaczone na cele gospodarcze, drugie na działalność administracyjną Centrum Promocji Produktu Lokalnego i Gminnego Ośrodka Kultury, a także korytarz. – W tych pomieszczeniach wykonano nowe powierzchnie ścian, które odmalowano. Wymienione zostały również drzwi i ościeżnice. W salach warsztatowych i pomieszczeniu gospodarczym położono panele podłogowe. Wymienione zostało także górne oświetlenie, zamontowano nowe oprawy i energooszczędne żarówki. Wykonano instalację oświetleniową w części piwnicznej, gdzie znajdują się piece centralnego ogrzewania – wylicza A. Granat.

W budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach na pierwszym piętrze wyremontowano cztery sale siedziby Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. Wykonano niezbędne prace konserwatorskie instalacji sieci CO, wyremontowano ściany i sufity (z malowaniem), położono panele, a także zamontowano nowe włączniki elektryczne i gniazda zasilające. Na tym samym piętrze odmalowane zostało również pomieszczenie, gdzie obecnie znajduje się siedziba Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

W najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja budynku i prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół wraz z wykonaniem parkingu, co niewątpliwie poprawi walory estetyczne tego miejsca, a także będzie dużym ułatwieniem dla osób korzystających z usług Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach.

Podobne prace remontowe wykonano w dwóch pomieszczeniach Urzędu Stanu Cywilnego znajdującego się w Urzędzie Gminy Fajsławice. Tu również podłogi pokryte zostały panelami, a sufity i ściany, z których usunięto starą boazerię, odnowiono płytami gipsowymi i pomalowano. Dodatkowo w budynku urzędu, od strony boiska sportowego, wymieniono drzwi zewnętrzne i do pomieszczenia kotłowni. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here