Zimowa rekrutacja na WSSP

Prezydent założyciel WSSP, doc. Henryk Stefanek

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie zainicjowała zimową rekrutację na studia rozpoczynające się od semestru letniego roku akademickiego 2017/2018. Naukę na studiach magisterskich i licencjackich w języku polskim i angielskim można zacząć już od marca 2018 roku. Do wyboru jest pięć kierunków.


– Zimową rekrutację rozpoczynamy z myślą o kandydatach, którzy nie zdążyli z różnych względów złożyć dokumentów w terminie letnim lub postanowili zmienić swój aktualny kierunek studiów. Jest to także udogodnienie dla studentów z zagranicy, którzy np. oczekiwali na rozmowy wizowe w polskich konsulatach i nie udało im się zdążyć w pierwszym terminie rekrutacji – mówi doc. Henryk Stefanek, prezydent WSSP.
Do wyboru kandydatów będzie pięć kierunków: turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, kosmetologia, filologia angielska i fizjoterapia. – Nasza uczelnia oferuje 12 kierunków studiów dziennych i 46 kierunków studiów podyplomowych, ale w rekrutacji zimowej zdecydowaliśmy się udostępnić te, które cieszą się największym zainteresowaniem studentów. Wśród nich wyróżnia się fizjoterapia, ponieważ niedawno zmieniły się przepisy, na mocy których weszła w życie ustawa o wykonywaniu zawody fizjoterapeuty. Teraz osoba wykonująca ten zawód powinna mieć wyższe wykształcenie magisterskie i zdać egzamin podobny do LEP-u. Fizjoterapeuci posiadający tytuł licencjata mają ostatnią szansę na uzupełnienie wykształcenia – dodaje prezydent WSSP. Studia rozpoczną się w marcu. Nie obowiązują dodatkowe egzaminy, liczy się kolejność zgłoszeń. Dokumenty (przyjmowane do końca lutego 2018 r.) należy dostarczyć do biura rekrutacji w Lublinie, przy ul. Choiny 2, 20-816 Lublin (biuro w gmachu głównym uczelni), pok. 48, I piętro. Biuro czynne od wtorku do soboty w godz. 8:00 – 16:00. tel.: 81 448 08 20, 81 740 72 40 w. 30, mail: rekrutacja@wssp.edu.pl (EM.K.)