„Ziutkiem” przez miasto

W sobotę, 6 lipca, na lubelskie ulice ruszy specjalna linia turystyczna „T”. Będzie kursować w wakacyjne soboty i niedziele, a obsłuży ją zabytkowy trolejbus „Ziutek”. W tym roku tematem przewodnim linii „T” będzie 90. rocznica powstania lubelskiej komunikacji miejskiej.


W każdą sobotę i niedzielę o godz. 15, 16 i 17 zabytkowy „Ziutek” będzie odjeżdżał z przystanku „Ogród Saski 03” na Al. Racławickich. Pojedzie Al. Racławickimi, al. Kraśnicką, a następnie ulicami: Zana, Wileńską, Głęboką, Muzyczną, Stadionową, Lubelskiego Lipca 80, placem Bychawskim, Wolską i Drogą Męczenników Majdanka.

Następnie wróci na przystanek „Ogród Saski 03”, jadąc przez Drogę Męczenników Majdanka, Wolską, plac Bychawski, Piłsudskiego i Lipową. Ważna informacja: na linii „T” obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych. U konduktora będzie można kupić 30-minutowe bilety normalne i ulgowe w cenach odpowiednio 3,20 zł i 1,60 zł.

Jakie atrakcje czekają na pasażerów? – Na trasie przejazdu będą mijać zabytki i miejsca istotne dla historii Lublina. O obiektach, które widać za oknem, opowie przewodnik. Historię trolejbusów przybliżą członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji – wylicza Justyna Góźdź, inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami w Zarządzie Transportu Miejskiego. Każdy pasażer dostanie też pamiątkową monetę z okazji 90-lecia lubelskiej komunikacji miejskiej.

Linia „T” w swoim obecnym kształcie funkcjonuje od 2010 roku. W ubiegłym sezonie przejechało się nią prawie 1500 osób.

Grzegorz Rekiel