Zlali gospodarzy

Druhowie z Olchowca wygrali międzygminne zawody sportowo-pożarnicze, które odbyły się 29 maja w Sawinie. Do rywalizacji stanęło 14 drużyn OSP z terenu gminy Sawin i Wierzbica oraz 10 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Poszczególne drużyny klasyfikowane były w układzie gminnym i międzygminnym.
W punktacji międzygminnej pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP z Olchowca przed OSP Bukową Wielką i Wólką Petryłowską. W kategorii młodzieżowych drużyn dziewcząt zwyciężyło Busówno przed Sawinem i Wierzbicą a wśród chłopców najlepsi byli młodzi druhowie z Wierzbica, którzy wyprzedzili Sawin i Czułczyce.

W punktacjach gminnych kolejne miejsca zajęły: w gminie Sawin – Bukowa Wielka, Wólka Petryłowska, Czułczyce, Łowcza, Łukówek, Sawin, Krobonosz. W gminie Wierzbica najlepszy był Olchowiec przed Wierzbicą, Pniównem, Chylinem, Syczynem, Kozią Górą i Busównem.
Zawody sędziowała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Piotr Ołówek.
Po zakończonej rywalizacji wójtowie Sawina i Wierzbicy – Dariusz Ćwir oraz Andrzej Chrząstowski, sędzia główny Piotr Ołówek, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sawinie – Antoni Mroczek oraz Komendanci Gminni OSP – Stanisław Dyczkowski i Adam Roman, wręczyli zwycięskim drużynom puchary, dyplomy, medale oraz nagrody. (reb)