Żłobek oficjalnie otwarty

Uroczystego otwarcia żłobka dokonali: wicewojewoda Bolesław Gzik, burmistrz Waldemar Jakson i dyrektor placówki Aldona Zagdańska

Przestronne, jasne sale, lśniące nowością sprzęty, meble i zabawki, a także bezpieczny plac zabaw – tak wygląda Żłobek Miejski nr 3 w Świdniku. Uroczyste otwarcie nowej placówki odbyło się w miniony czwartek, 10 czerwca.

Żłobek Miejski nr 3 powstał przy ul. Kopera 1. Na jego lokalizację nieprzypadkowo wybrano południową część miasta. W tym rejonie powstają nowe bloki, w których chętnie zamieszkują młode rodziny, a dotąd brakowało tu miejskich placówek opiekuńczo-oświatowych. Budowa ruszyła w ubiegłym roku, a wiosną dobiegła końca. Budynek powstał w technologii modułowej i z ekologicznych materiałów. Mieści pięć jasnych i przestronnych sal, salę terapii, łazienki, szatnię i pomieszczenia przeznaczone do spania. Znalazła się tu również duża kuchnia i pokój dla mam karmiących piersią. Starannie zadbano też o wyposażenie placówki. Zakupiono m.in. wspomagane napędem elektrycznym wózki, które ułatwią opiekunom wychodzenie z maluchami na spacer. Każdy taki wózek może pomieścić szóstkę dzieci.

Budowa żłobka kosztowała ok. 8,5 mln zł. Część tej kwoty – 3,1 mln zł – to środki, jakie miasto pozyskało z rządowego Programu „Maluch+”, który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat.

W uroczystym otwarciu placówki, które odbyło się w ubiegły czwartek, 10 czerwca, udział wzięli Bolesław Gzik, wicewojewoda lubelski, przedstawiciele świdnickiego Ratusza, na czele z burmistrzem Waldemarem Jaksonem i jego zastępcą Marcinem Dmowskim, miejscy radni, dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli, zaproszeni goście. – Cieszę się, że nowe dobro w postaci tego żłobka powstało w Świdniku. Dzięki wspólnej pracy będą z niego korzystać najmłodsi mieszkańcy – mówił burmistrz Jakson.

Podziękował również swojemu zastępcy ds. rozwoju i inwestycji Marcinowi Dmowskiemu, że inwestycję udało się zrealizować sprawnie oraz zmienić technologię na modułową i energooszczędną.

Żłobek Miejski nr 3 wchodzi w skład Zespołu Żłobków Miejskich (obok Żłobka Miejskiego nr 1 przy ul. Środkowej i Żłobka Miejskiego nr 2 przy ul. Okulickiego. Placówką kieruje dyrektor Aldona Zagdańska. Nowy żłobek przyjmie w sumie 120 maluszków. Obecnie w placówce odbywają się dla nich zajęcia adaptacyjne, a po 21 czerwca żłobek zacznie działać na pełnych obrotach. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here