Żłobek powstaje z kłopotami

Żłobek przy ul. Zelwerowicza miał być otwarty z początkiem nowego roku szkolnego, ale problem ze znalezieniem dostawcy wyposażenia obiektu stawia ten termin pod znakiem zapytania

Nowoczesny dwukondygnacyjny gmach przy ulicy Zelwerowicza pomieścić miał od września ponad dwie setki najmłodszych mieszkańców dzielnicy Czechów. Pojawiły się jednak kłopoty z przetargiem na wyposażenie m.in. kuchni.


Przetarg na dostawę sprzętu do nowo budowanej placówki został ogłoszony jeszcze w maju br. Zamawiano m.in. elementy wyposażenia kuchni i pralni z prasowalnią czy miejsca do dezynfekcji nocników. Przetarg unieważniono, bo firmy, które się zgłosiły, nie spełniły warunków określonych przez ratusz. Mimo tych trudności żłobek zostanie oddany do użytku w terminie. – Placówka planowana jest obecnie na 210 dzieci, które będą mogły tu uczęszczać od września – podkreśla Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.

Pierwsze umowy rodzice i opiekunowie dzieci przyjętych do Żłobka nr 9 podpiszą na początku sierpnia. W placówce znajdzie się też miejsce dla dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnych. Rodzice, którzy wracają na rynek pracy po rocznym urlopie wychowawczym czy ci, którzy na czas powrotu do pracy muszą swój urlop skrócić, mogą liczyć na bezpłatne miejsce w nowej miejskiej placówce w ramach dofinansowanego z UE programu „Żłobek bez barier” (70 osób).

Przetarg na wyposażenie żłobka na Czechowie ma zostać powtórzony, a jeśli wyposażanie kuchni zbiegnie się z datą otwarcia placówki, to posiłki dla maluchów z Zelwerowicza zostaną przygotowywane w należącym do miasta Żłobku nr 3 przy ulicy Wolskiej.

Ratusz zastanawia się jeszcze, w jaki sposób rozwiąże przetargowy problem. – Nie zapadły jeszcze decyzje, w jakiej formule zamówienie zostanie powtórzone. Analizujemy wszystkie możliwości na jakie pozwala ustawa prawo zamówień publicznych – informuje Joanna Bobowska. (EM.K.)

Przy ul. Zelwerowicza zaplanowanych jest sześć oddziałów (po 35 dzieci w grupie) dla dzieci do trzech lat. Na każdym piętrze znajdować się mają sale pobytu, sypialnie, jadalnie, bawialnie, sanitariaty oraz szatnie. Na parterze będą cztery oddziały dla dzieci starszych, a na pierwszym piętrze dwa oddziały dla młodszych, dwie sale gimnastyczne, sale tematyczne, kuchnia, jadalnia i pralnia. To dziewiąty miejski żłobek, pierwszy na Czechowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here