Żłobek (prawie) ukończony

Dobiegają końca prace związane z wyposażeniem nowego żłobka miejskiego przy ul. Kopera. Placówka ma rozpocząć swoją działalność w czerwcu, najpóźniej w połowie miesiąca.


Pół roku temu był to plac budowy, a dziś to najnowocześniejsza placówka opiekuńcza w mieście. Mowa o żłobku, który powstał między ulicami Klonową i Kopera w Świdniku. Miasto planowało, że rozpocznie on swoją działalność wiosną (np. 1 czerwca, w Dzień Dziecka), ale tego terminu nie uda się dotrzymać. Przeszkodą okazały się przetargi na dostawę wyposażenia. Nie udało się ich rozstrzygnąć za pierwszym podejściem i postępowania trzeba było powtórzyć.

– Brakuje nam jeszcze kilku elementów wyposażenia kuchni. Pomieszczenia, z których będą korzystać dzieci są już gotowe. W pierwszych dniach czerwca chcemy zorganizować dni otwarte, aby rodzice i dzieci mogli przyjść, poznać to miejsce, obejrzeć placówkę i wziąć udział w zajęciach adaptacyjnych. Chcielibyśmy, aby żłobek rozpoczął pracę jak najszybciej. Zakładamy, że najpóźniej będzie to w połowie czerwca – informują przedstawiciele Ratusza.

Dni otwarte odbędą się w najbliższy wtorek i środę, 1 i 2 czerwca. Od godz. 12 do 17 będzie można obejrzeć sale i wypróbować plac zabaw. Jak informuje Urząd Miasta, z uwagi na obostrzenia, oprowadzanie odbędzie się w grupach. Obowiązują zapisy (tel. 81 468 59 27 wew. 36)

W nowym żłobku, na dwóch kondygnacjach znalazło się miejsce na 5 sal dziennych z łazienkami oraz oddzielnymi pomieszczeniami do spania i leżakowania, a także nowoczesną kuchnię. Pomyślano też o sali, z której korzystać będą mogły mamy karmiące piersią. Oprócz kolorowych mebli i dekoracji na wyposażenie żłobka składają się też wózki, które ułatwią zabieranie maluchów na świeże powietrze. Każdy z nich jest w stanie pomieścić sześcioro dzieci i jest wyposażony w napęd elektryczny.

Nowy żłobek kosztował miasto ok 8 mln zł, z czego 3,1 mln zł to dotacja z rządowego programu „Maluch Plus”. Placówka będzie w stanie przyjąć 125 dzieci, co jak zakładają urzędnicy, niemal w całości rozwiąże problem braku miejsc w świdnickich żłobkach. (w)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here