Żłobek w szkole

Nie ma planów sprzedaży budynku przy ul. Wolności 20, w którym do końca obecnego roku szkolnego będzie mieściła się SP nr 11. Do obiektu przeprowadzą się maluchy ze żłobka „Chełmskie Niedźwiadki”. Najpierw jednak wszystkie pomieszczenia zostaną wyremontowane.

Jeszcze 10 lat temu miejsce w chełmskim żłobku można było dostać od ręki. Obecnie, mimo że w mieście funkcjonują dwie publiczne placówki tego typu, na liście oczekujących jest blisko 100 dzieci. Zarówno „Słoneczko”, jak i „Chełmskie Niedźwiadki” nie są w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Dlatego też urzędnicy zamierzają urządzić żłobek w budynku przy ul. Wolności 20, gdzie obecnie mieści się Szkoła Podstawowa nr 11. Jej uczniowie 1 września br. przeprowadzą się do budynku „Szóstki” przy ul. Powstańców Warszawy 10.
Wiele wskazywało na to, że budynek „Jedenastki” miasto przeznaczy do sprzedaży. Prezydent Agata Fisz potwierdziła słowa swojego zastępcy Stanisława Mościckiego, który na sesji zapewnił, że nie było i nie ma planów sprzedaży obiektu przy ul. Wolności 20. Urzędnicy jeszcze w tym półroczu mają zamiar zlecić wykonanie projektu technicznego na remont budynku i przystosowanie go do potrzeb żłobka.
– Plan jest taki, żeby do budynku „Jedenastki” po remoncie przeprowadził się żłobek „Chełmskie Niedźwiadki” – mówi prezydent Agata Fisz. – Stworzymy więcej miejsc, a wtedy wszystkie dzieci oczekujące dziś na miejsce w żłobku, zostaną przyjęte.
Żłobek „Chełmskie Niedźwiadki” mieści się w budynku przy ul. I Pułku Szwoleżerów 17. Kilka lat temu miasto chciało sprzedać obiekt i działkę, ale nie było chętnych. Ostatecznie parter zajął żłobek, zaś pierwsze piętro zostało wynajęte spółce „Ewa”, która prowadzi niepubliczne przedszkole „W Kasztanowym Parku”.
Urzędnicy dziś nie wiedzą, co stanie się z budynkiem przy I Pułku Szwoleżerów, po przeniesieniu „Chełmskich Niedźwiadków” na ul. Wolności. – Nie zastanawialiśmy się jeszcze nad tym. Czy wystawimy go na sprzedaż? Kiedyś planowaliśmy to zrobić, ale bez rezultatu – mówi Agata Fisz. (ps)