Żłobka na Adampolu raczej nie będzie

Na przeszkodzie w otwarciu żłobka w kamienicy na rogu ul. Struga i Bohaterów Westerplatte stoją zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

W ubiegły czwartek (14 lipca) świdniccy radni spotkali się na zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji. Obrady trwały zaledwie kilka minut, bo w programie znalazł się w zasadzie tylko jedynie punkt, dotyczący rozpatrzenia skargi na zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Adampol.

Skargę, o czym informowaliśmy kilka tygodni temu, złożyli właściciele budynku stojącego u zbiegu ulic Struga i Bohaterów Westerplatte w Świdniku, którzy jakiś czas temu wystąpili o pozwolenie na jego przebudowę i zmianę sposobu użytkowania, by móc otworzyć tu żłobek. Miasto uznało, że choć może nie jest to najlepsze miejsce na taką działalność, chociażby ze względu na to, że brakuje tu miejsc postojowych, nie ma ku temu przeciwwskazań, ale powiat zgody nie dał, bo dopatrzył się, że jest to sprzeczne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Właściciele odwołali się od decyzji starostwa do wojewody, ale nic to nie dało. Lubelski Urząd Wojewódzki utrzymał ją w mocy, co właściciel posesji, za pośrednictwem Rady Miasta Świdnik, zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie.

Podczas ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie tej skargi. 16 głosami „za” radnych z klubu burmistrza Waldemara Jaksona oraz radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej, przy wstrzymujących się głosach Świdnik Wspólna Sprawa, uznano ją za bezzasadną. w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here