Złodziej uparciuch

Wpadł, próbując wynieść z drogerii towar za 170 zł. Niezrażony wrócił na miejsce „zbrodni”, by jeszcze raz dokonać kradzieży. I znów zatrzymała go policja.

W środę (10 lipca) po 13.00 policjanci z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie, że w jednej z drogerii na terenie miasta personel ujął sprawcę kradzieży perfum. – 42-latek próbował wynieść ze sklepu perfumy i dezodoranty o łącznej wartości 170 zł. Na miejscu interweniowali policjanci.

Mundurowi sporządzili dokumentację niezbędną do skierowania wniosku o ukaranie, a mężczyźnie wręczyli wezwanie do stawiennictwa w komendzie – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Niespełna godzinę później dyżurny odebrał ponowne zgłoszenie o próbie kradzieży i to z tej samej drogerii.

– Okazało się, że ten sam mężczyzna wrócił i próbował ponownie dokonać kradzieży. Tym razem chciał wynieść ze sklepu wodę po goleniu o wartości ponad 30 zł. Podobnie jak poprzednim razem miał pecha – dodaje rzecznik. 42-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna wcześniej wielokrotnie był notowany za kradzieże. (kg)