Złomańczuk za Konojackiego

z lewej

Dzień po szczęśliwie zremisowanym meczu z ŁKS Łagów zarząd Chełmianki w porozumieniu z radą nadzorczą podjął decyzję o dokonaniu zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Podziękował za prowadzenie zespołu Janowi Konojackiemu, a następnie powierzył funkcję szkoleniowca trenerowi Tomaszowi Złomańczukowi.

Jan Konojacki funkcję trenera pierwszej drużyny Chełmianki objął z 1 stycznia br. Przejął zespół, gdy klub był w trudnej sytuacji finansowej i sportowej. W tym czasie zdobył z drużyną okręgowy Puchar Polski oraz wywalczył udział w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego, pokonując w półfinale drugoligowy Motor Lublin. W obecnym sezonie III ligi, drużyna pod jego kierunkiem w czterech spotkaniach zdobyła 4 punkty. – Zarząd klubu oraz Rada Nadzorcza serdecznie dziękują trenerowi Konojackiemu za prowadzenie zespołu seniorów, który objął w trudnym dla klubu momencie – podkreślają działacze Chełmianki.

Trener Konojacki otrzymał propozycję dalszej pracy w klubie i objęcia funkcji trenera koordynatora grup młodzieżowych oraz zespołu juniorów starszych Chełmianki.

Następnego dnia we wtorek 18 sierpnia zarząd obowiązki trenera pierwszej drużyny powierzył Tomaszowi Złomańczukowi. Szkoleniowiec ten prowadził Chełmiankę przez ponad dwa miesiące ubiegłego roku, dopóki klub nie popadł w tarapaty finansowe. Z tego powodu zarząd za porozumieniem stron rozwiązał umowę z trenerem. – Mimo bardzo krótkiej pracy w klubie trener Złomańczuk dał się poznać z jak najlepszej strony.

Pamiętamy, że wówczas nasza kadra była bardzo szczupła, a mimo to udało się trenerowi zmienić system gry. I choć nie wygraliśmy wtedy żadnego meczu, w grze drużyny widać było progres. Uznaliśmy, że trener Złomańczuk jest w stanie poukładać naszą od podstaw budowaną drużynę i z każdym meczem będziemy grać coraz lepiej. Już pierwszy mecz w Puławach pokazał, że ten zespół może i potrafi grać w piłkę. Jesteśmy dobrej myśli – mówią działacze chełmskiego klubu.

Tomasz Złomańczuk wcześniej pracował m.in. w Motorze Lublin i Podlasiu Biała Podlaska. Zespół Motoru doprowadził do baraży o II ligę. Trenerowi Złomańczukowi w roli asystentów będą pomagać Radosław Leonowicz i Grzegorz Bonin oraz trener bramkarzy Artur Chwedorczuk i trener odnowy biologicznej Zbigniew Kiryk. (r)