Zlot odwołany

W ostatni weekend sierpnia tradycyjnie miała odbyć się flagowa impreza świdnickich motocyklistów – Zlot Motocykli WSK i Innych. W tym roku jednak jej nie będzie. Oczywiście z powodu trwającej epidemii.


Zlot Motocykli WSK i Innych to impreza, która na stałe wpisała się w harmonogram letnich wydarzeń w Świdniku. W tym roku miała się odbyć już po raz trzynasty. Jednym z najbardziej widowiskowych i lubianych przez świdniczan i samych uczestników punktem tej imprezy jest motocyklowa parada ulicami miasta. W tym roku niestety jej nie będzie. Na swoim profilu na facebooku Świdnicki Klub Motocyklowy „Usarz”, główny organizator, poinformował, że planowany na 29 i 30 sierpnia zlot nie odbędzie się. Wszystko przez koronawirusa.

– Niestety, za względu na epidemię Covid-19 zlot w tym roku się nie odbędzie – mówi Bartłomiej Pejo, szef „Usarza”. Dla pasjonatów legendarnej wueski jeszcze w tym roku planujemy małą niespodziankę. Jednocześnie już teraz zapraszamy na przyszłoroczne wydarzenie, które planujemy jak zawsze w ostatni weekend sierpnia, tj. 28-29.08 2021 roku. (w)