Złota Marta Gajowniczek!

Zadowolony z sukcesu Marty Gajowniczek wiceprezes Cementu Gryf Chełm, Mieczysław Czwaliński

Bardzo udanie zaprezentowały się zapaśniczki Cementu Gryf Chełm w mistrzostwach Polski młodziczek, które rozegrano w Nowinach koło Kielc. Złoty medal wywalczyła Marta Gajowniczek w kategorii wagowej do 58 kg. Sukces ten zapewnił jej powołanie na rok 2021 do reprezentacji Polski kadetek.

– To był nasz udany start, zdobyliśmy w sumie trzy medale – podkreśla Dariusz Kucharski, trener chełmskich zapaśniczek. – Najbardziej oczywiście ciszy nas złoty krążek Marty Gajowniczek w wadze do 58 kg, ale pozostałe medale zdobyte przez nasze zawodniczki też dały nam powody do szczęścia.

Dwa brązowe medale wywalczyły Weronika Podolak i Oliwia Ożarowska. W klubowej klasyfikacji Cement Gryf Chełm uplasował się na trzeciej pozycji. Po mistrzostwach zadowolenia z postawy swoich zawodniczek nie ukrywał wiceprezes chełmskiego klubu, Mieczysław Czwaliński. – Złoty medal Marty Gajowniczek cieszy tym bardziej, że nasza zawodniczka już dostała powołanie do reprezentacji Polski kadetek na 2021 rok.

Mistrzostwa oglądał trener kadry narodowej i Marta swoją postawą zrobiła na nim bardzo dobre wrażenie. Ponadto to był ósmy tytuł mistrzowski zdobyty przez naszych zawodników w bieżącym roku. Mówię tutaj o wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od najmłodszej, a skończywszy na seniorskiej – podkreśla M. Czwaliński.(r)