Złote Gody w gminie Chełm

22 pary z gminy Chełm obchodziły niebywałą rocznicę, 50-lecie małżeństwa. Uroczystość z udziałem jubilatów i ich rodzin oraz władz samorządowych i zaproszonych gości odbyła się w domu przyjęć „Diana” w Pokrówce.

(27 lipca) Medale za długoletnie pożycie małżeńskie, w imieniu prezydenta RP, wręczył wójt gminy Wiesław Kociuba. Swoje gratulacje, życzenia pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia jubilatom złożyli również przedstawiciele samorządu: przewodniczący rady gminy Artur Kubacki, z-ca wójta Lucjan Piotrowski, skarbnik Zofia Ostapiuk i dyrektor biura promocji Ryszard Mielniczuk, a także proboszcz parafii w Depułtyczach – ks. Marian Pasieka.
Medale otrzymały dwadzieścia dwie pary: Urszula i Jan Borysiukowie (Rudka), Maria i Ryszard Czepielowie (Pokrówka), Jadwiga i Zbigniew Czerniakiewiczowie (Wólka Czułczycka), Jadwiga i Józef Gajewscy (Nowosiółki-Kolonia), Bogumiła i Piotr Haftaniukowie (Nowiny), Wanda i Ryszard Hulowie (Weremowice), Stanisława i Jan Iwańczukowie (Weremowice), Alina i Antoni Kozłowscy (Henrysin), Teresa i Ryszard Krukowie (Stańków), Łucja i Edmund Matysiakowie (Żółtańce-Kolonia), Genowefa i Marian Michalczukowie (Okszów-Kolonia), Maria i Sławomir Misiewiczowie (Nowosiółki-Kolonia), Eleonora i Marian Petrykowie (Nowosiółki), Grażyna i Andrzej Prostowie (Pokrówka), Stanisława i Zdzisław Rogulscy (Zagroda), Danuta i Henryk Saganowie (Horodyszcze), Barbara i Ryszard Stepaniukowie (Strupin Duży), Maria i Marian Tokarscy (Srebrzyszcze), Kazimiera i Julian Turkowie (Parypse), Henryka i Dariusz Wasilewowie (Zawadówka), Helena i Bolesław Wróblewscy (Pokrówka) oraz Lucyna i Zenon Zęborzyccy (Horodyszcze-Kolonia).
Nie zabrakło jubileuszowego tortu, toastów i hucznego „Sto lat!”. O oprawę muzyczną podczas „Złotego Wesela” zadbał zespół „Cuda wianki”. (pc)