Złote Gody w Fajsławicach

W Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie odbyła się uroczystość Złotych Godów. W gminie Fajsławice ten piękny jubileusz obchodziło 8 par, które wytrwały w swej miłości 50 lat.

Pół wieku pożycia małżeńskiego symbolizuje trwałą miłość i wierność, jest także powodem do radości i dumy, gdyż nielicznym dane jest osiągnąć taki staż małżeński. To niezwykłe wydarzenie świętowali w tym roku państwo: Janina i Witold Baran, Czesława i Mieczysław Jagiełło, Krystyna i Józef Lipa, Krystyna i Tadeusz Piróg, Marianna i Czesław Ruszniak, Anna i Zygmunt Stępniak, Wiesława i Stanisław Wasil oraz Irena i Zenon Wójcik.

W uroczystości wzięli udział m.in. ksiądz kanonik Andrzej Domański, poseł na Lucjan Cichosz, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, a także zastępca wójta Mieczysław Paluch, przewodniczący rady gminy Fajsławice Sławomir Michalak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Sobczuk.

Imprezę poprowadził wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz, który przywitał przybyłych gości i skierował w stronę Jubilatów szczególne słowa uznania i gratulacje wytrwania w przysiędze małżeńskiej, którą złożyli 50 lat temu. Część artystyczną uczniowie SP w Fajsławicach przygotowali pod kierownictwem Iwony Sałagi i Marka Borowika. (k)