Złote Gody w Izbicy

Były gratulacje, życzenia, symboliczna lampka szampana i medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP. Osiem par z gminy Izbica obchodziło jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.


W imieniu władz samorządowych gratulacje za wspólne półwiecze i życzenia kolejnych udanych i szczęśliwych lat pożycia małżeńskiego złożyli: wójt Izbicy Jerzy Lewczuk, sekretarz gminy Magdalena Przysiężniak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Gabriela Kraczkowska. W uroczystości wzięli też udział proboszcz parafii Wirkowice ks. Grzegorz Garbacz i ks. Rafał Lamorski z parafii w Tarnogórze.

Złote Gody świętowali: Halina i Czesław Drągowie z Wólki Orłowskiej, Teresa i Tadeusz Hajtuchowie z Tarnogóry, Stanisława i Józef Hałasowie z Izbicy, Aniela i Władysław Kaniewscy z Orłowa Drewnianego Kolonii, Halina i Marian Kostrzanowscy z Wólki Orłowskiej, Henryka i Tadeusz Pawlakowie z Tarnogóry, Halina i Witold Repeciowie z miejscowości Tarzymiechy Trzecie oraz Elżbieta i Roman Zdziłowscy z Orłowa Murowanego.

Wymienione pary obchodziły pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego w 2020 r., ale ze względu na pandemię wręczenie medali od prezydenta Andrzeja Dudy mogło się odbyć dopiero teraz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here