Złote Karpie dla Magdaleny Wójcik

Urodzona i wychowana w Krasnymstawie Magdalena Wójcik z zespołu Goya została uhonorowana prestiżową nagrodą Złote Karpie. Ponieważ na galę z okazji 628. urodzin miasta nie mogła przyjechać, wręczenie statuetki ma nastąpić w trakcie tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich.


Honorowe wyróżnienie „Złote Karpie” w Krasnymstawie nadawane jest od 1998 r. za szczególne dokonania na płaszczyźnie zawodowej, społecznej lub artystycznej – osobom, które w sposób znaczący wpływają na rozwój i promocję miasta. W tym roku do nagrody zgłoszono: Magdalenę Wójcik – krasnostawiankę, wokalistkę znanego zespołu „Goya”, Barbarę Delikat – byłą dyrektor miejskiego żłobka, związaną z placówką przez ponad 40 lat oraz Adama Dziegiecia – jednego z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy WOŚP, który od 30 lat kwestuje na jej rzecz.

W tym roku kapituła przyznała nagrodę Magdalenie Wójcik. Wokalistka zespołu „Goya” na uroczystą sesję rady miasta z okazji 628. rocznicy nadania miastu Krasnystaw praw miejskich, która odbyła się w sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury, nie mogła przybyć, o czym organizatorzy wiedzieli wcześniej. „Złote Karpie” odbierze podczas tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. Następnie odsłonięto tablicę upamiętniającą nadanie Miastu Krasnystaw patrona – jest nim bł. ks. Zygmunta Pisarskiego. Przed dworkiem starościńskim odbył się koncert Joanny Aleksandrowicz „Od nocy do nocy”. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here