Złote małżeństwa

Wierzbica

Wyjątkowe uroczystości z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego zorganizowano w w gminach Wierzbica, Dorohusk i Kamień.


Złote Gody, czyli 50 lecie pożycia małżeńskiego obchodziło siedem par z Wierzbicy, osiem z gminy Dorohusk i sześć z gminy Kamień. Z tej okazji jubilaci otrzymali specjalne medale od prezydenta RP a organizatorzy uroczystości przygotowali dla nich poczęstunek i występy artystyczne.

WIERZBICA

W gminie Wierzbica odznaczenia otrzymali: Lucyna i Zenon Dębiccy, Józefa i Stanisław Dziewa, Wiesława i Franciszek Hanc, Stanisława i Jan Kister, Krystyna i Zbigniew Rybińscy, Irena i Leszek Tatarscy, Krystyna i Edward Wach.

DOROHUSK

W gminie Dorohusk odznaczenia otrzymali: Anna i Tadeusz Kisiel, Róża i Jan Koguciuk, Jadwiga i Stanisław Lejman, Janina i Władysław Pelc, Halina i Lucjan Sokołowscy, Zofia i Stanisław Suchoccy, Maria i Ireneusz Szarafin, Anna i Józef Tołyż.

KAMIEŃ

Jubilatom podczas uroczystości w świetlicy wiejskiej w Strachosławiu towarzyszyły rodziny, a także m.in.: Roman Kandziora – wójt gminy Kamień i Anna Syryjczyk, radna gminy Kamień. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji jubilatów. Były życzenia, kwiaty i występy zespołów „Koral”, „Rosa”, a także „Stone”, działającego przy Szkole Podstawowej w Kamieniu. Odznaczone pary: Marianna i Krzysztof Hawryluk, Leokadia i Stefan Kowalczuk, Krystyna i Ryszard Kraczkowscy, Wanda i Tadeusz Krawiec, Jadwiga i Czesław Kuryło, Zofia i Stefan Tarasiuk. (opr. mo)