Złote strzały Aleksandry

Dwa medale przywiozła z mistrzostwach Polski open w strzelectwie, rozegranych we Wrocławiu, Aleksandra Wawron z Dragona Chełm. Wawron złoto w konkurencji karabinu pneumatycznego 40 strzałów oraz złoto w karabinie dowolnym trzy postawy 3 razy 20 strzałów. W tej drugiej konkurencji wyrównała przy okazji swój rekord życiowy.


W ostatni weekend września w Bydgoszczy rozegrane zostały ponadto mistrzostwa Polski juniorów oraz młodzieżowe mistrzostwa Polski. Dragona Chełm w kategorii juniorów reprezentowali Magdalena Błażejewska, Damian Siedlecki i Michał Nowosad, w młodzieżowcach – Maciej Nowosad.

W kategorii juniorskiej najwyższe wyniki odnotowali Magdalena Błażejewska i Damian Siedlecki, strzelający w nowo wprowadzonej do programu IO konkurencji karabinu pneumatycznego mix – nasza para zajęła tu 13 miejsce. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Damian Siedlecki, który zajął 20 miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów.

Maciej Nowosad, startujący w młodzieżowych mistrzostwach Polski, miał wyjątkowego pecha, jeśli chodzi o klasyfikację w karabinie pneumatycznym. Zajął w tej konkurencji 9 miejsce, podczas gdy do finału awansuje pierwszych ośmiu zawodników. Z kolei w konkurencji karabinu dowolnego w trzech postawach sklasyfikowany został na miejscu 10. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z 28 klubów sportowych z terenu całego kraju. Dragon Chełm zdobył 8 punktów w rankingu sportu młodzieżowego, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here