Złoto dla Pawła, a srebro dla Małgosi

Drugi dzień odbywających się w Lesznie mistrzostw Polski juniorów w kickboxingu wypełniły walki w formule light-contact. Dla zawodników LKSW Dan oznaczało to kolejne dwie szanse medalowe (o sobotnich wynikach pisaliśmy już przed tygodniem).

W roli faworyta wystąpił Paweł Zdun i to pomimo faktu, że w sobotniej walce eliminacyjnej po przypadkowym faulu doznał kontuzji nogi. Nie przeszkodziło mu to w pokonaniu w walce ćwierćfinałowej Eliasza Kani z A&W Team Obrowo – po ekonomicznie prowadzonym pojedynku wynik brzmiał 3:0. W półfinale podopieczny trenera kadry narodowej Tomasza Janowicza Fabian Gołuński z Beniaminka 03 Starogard Gdański niestety w pierwszej rundzie musiał poddać się po kontuzji wynikłej z niefortunnego postawienia stopy. Warto jednak dodać, że do momentu przerwania walki nasz reprezentant wyraźnie prowadził na punkty.
W finale przeciwnikiem Pawła był reprezentant gospodarzy – Polonii 1912 Leszno Krzysztof Benier. Silny fizycznie rywal ma na koncie także medale w boksie (wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży) i w full-contact.
Walka miała także dodatkowy smaczek, gdyż w jedynym dotychczas starciu obu zawodników – na mistrzostwach Polski kadetów w 2013 roku – reprezentant Leszna wygrał w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Finał toczył się przy gorącym dopingu tak miejscowej publiczności, jak i kolegów Pawła z innych klubów. Nasz reprezentant świetnie rozegrał pojedynek taktycznie. Narzucił rywalowi swój styl walki, dobrze poruszając się i nie dopuszczając go do zwarcia. Po dwóch rundach Paweł u wszystkich sędziów prowadził różnicą 9-10 małych punktów, kończąc starcie efektownym kopnięciem obrotowym w głowę. W trzeciej odsłonie mógł sobie pozwolić na bardzo ekonomiczne prowadzenie boju. Choć rywal do końca starał się odwrócić losy pojedynku, walka skończyła się wysokim, jednogłośnym zwycięstwem naszego reprezentanta. Tym samym Zdun obronił tytuły mistrza Polski w kickboxingu tak w formule pointfighting, jak i light-contact.
Drugą reprezentantką Dana w light-contact była Małgorzata Ciesielska, dla której był to powrót do tej formuły po dość długiej przerwie. W półfinale Gosia spotkała się z Magdaleną Szeląg z LZS Poprawa Siedlików. Walka trwała dość krótko, gdyż rywalce już w jednej z pierwszych akcji odnowiła się kontuzja kolana i musiała ona poddać pojedynek. W finale nasza zawodniczka spotkała się z Anną Sułek z Ożarowskiej Szkoły Kickboxingu. Niestety, przerwa w startach w light-contact dała o sobie znać i dwie pierwsze rundy należały do zawodniczki z Ożarowa. Dopiero w trzecim starciu Gosi udało się wykonać kilka udanych akcji, ale nie mogły już one zmienić wyniku i naszej zawodniczce przypadł srebrny medal.
Mistrzostwa w Lesznie były ostatnim krajowym startem juniorów w kickboxingu. Kadeci wystąpią jeszcze w indywidualnym Pucharze Polski oraz drużynowych mistrzostwach Polski, które odbędą się 18 czerwca w Pułtusku. Podczas tego turnieju planowana jest także druga edycja gali Pointfighting Elite Cup. Wstępne zaproszenie do udziału w niej otrzymali z naszego klubu Paweł Zdun i Adrianna Skowrytko.