Złoto dla Pawła i Mateusza, brąz dla Gosi i Zuzi

Cztery medale – dwa złote i dwa brązowe, zdobyli reprezentanci LKSW Dan ze Świdnika w formule point-fighting podczas rozgrywanych w Lesznie mistrzostw Polski w kickboxingu juniorów, kadetów młodszych i starszych. Na najwyższym stopniu podium stanęli juniorzy Paweł Zdun i Mateusz Buda, na najniższym juniorka Małgorzata Ciesielska oraz kadetka Zuzanna Wesołowska.
Do dwudniowych zawodów, odbywających się w miniony weekend w Lesznie, zgłosiło się aż 496 zawodniczek i zawodników z 63 klubów w Polsce, w tym skromna, bo zaledwie czteroosobowa reprezentacja świdnickiego Dana. Podopieczni trenera Piotra Bernata spisali się znakomicie, w komplecie zdobywając medale!
Najlepiej spisał się Paweł Zdun, który w kategorii do 63 kg juniorów wszystkie pojedynki wygrywał przed czasem, kolejno w ćwierćfinale z Aleksem Chojnackim z Akademii Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno (12-2), w 1/2 finału z Patrykiem Banakiem z KS Polonia 1912 Leszno (10-0) oraz w finale z Sebastianem Szlichtenem z Klubu Taekwon-do Tradycyjnego z Łodzi (15-5). Paweł Zdun został wybrany najlepszym juniorem mistrzostw!
Mateusz Buda po wygranych z Dawidem Tomczakiem z KS Polonia 1912 Leszno (8-0) oraz Michałem Królem z Dragon Bielsko-Biała (11– 1) zdobył złoto w kategorii do 57 kg juniorów.
Małgorzata Ciesielska w kategorii 60 kg juniorek walkę o finał z Julią Bonder z X Fight Piaseczno przegrała dopiero po dogrywce, a Zuzanna Wesołowska półfinałowy pojedynek w kat. do 60 kg kadetów starszych z Julią Setlą z Bielsko-Białej 6-12.
– Trudno nie być zadowolonym z występu naszych zawodników. Paweł Zdun po raz kolejny sięgnął po złoto. Mateusz Buda w ubiegłym roku wśród kadetów był drugi. Teraz wśród juniorów wygrał rywalizację. Gosia i Zuzia też nie zawiodły – mówi Piotr Bernat, trener naszych zawodników.
Niedzielne starty Pawła Zduna i Małgorzaty Ciesielskiej w formule light-contact zakończyły się już po zamknięciu tego wydania tygodnika.
W najbliższy weekend Mateusz Buda, Paweł Zdun i Zuzanna Wesołowska wystąpią w Budapeszcie w Hungary World Cup.BAS