Złoto dla siatkarek z Chełma

Julia Radelczuk i Julia Czuryło z UKS Tempo Chełm zdobyły złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej. W całym turnieju podopieczne Agnieszki Radelczuk nie straciły nawet jednego seta!


Tegoroczne finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywają się na obiektach województwa małopolskiego. Lubelskie w siatkówce plażowej reprezentowały dwie zawodniczki UKS Tempo Chełm, Julia Radelczuk oraz Julia Czuryło. Pierwsza z nich ma na swoim koncie tytuły mistrzyni Polski w „plażówce” w kategorii młodziczek.
W Starym Sączu, gdzie odbywały się zmagania siatkarzy i siatkarek „plażowiczów” Radelczuk oraz Czuryło nie miały sobie równych.

Przez eliminacje reprezentantki chełmskiego klubu przeszły jak burza, awansując do strefy medalowej. W półfinale nie dały szans rywalkom z UKS Gdyńska Akademia Siatkówki, wygrywając 2:0 (21:19, 21:17), natomiast w finale w dwóch setach pokonały parę Emilia Malkiewicz i Oliwia Caputa z TS Stal Śrubiarnia Żywiec. Przeciwniczki tylko w pierwszej partii dorównywały kroku zawodniczkom z UKS Tempo Chełm. Radelczuk i Czuryło wygrały tę odsłonę do 19. W drugiej dominacja chełmskiej pary nie podlegała już żadnej dyskusji. Podopieczne Agnieszki Radelczuk zwyciężyły seta do 12 i tym samym zdobyły złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here