Złoto, dwa srebra, dwa brązy

Pięć medali wywalczyli reprezentanci Cementu Gryf Chełm w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w zapasach klasycznych, które rozegrano w ubiegły weekend w Pabianicach. Najlepiej zaprezentował się Filip Zając, który wygrał wszystkie swoje walki i zdobył złoto.

Filip Zając triumfował w najlżejszej kategorii wagowej do 38 kg. 14-latek zwyciężył w czterech pojedynkach. W finale pokonał zawodnika ZTS Sokół Lublin, Jakuba Atanasova. W tej samej kategorii wagowej na piątym miejscu, a więc blisko medalu, mistrzostwa ukończył inny zapaśnik z Chełma, Dawid Rudy.

W rywalizacji zapaśników do 48 kg srebrny medal wywalczył Iwo Borowiec. W finale chełmianin przegrał z Michałem Radziszewskim z AKS Piotrków Trybunalski. Dziewiąte miejsce w tej kategorii wagowej zajął Michał Szwalikowski. W wadze do 52 kg o medal otarł się Dawid Hawryluk. Dwunastolatek walczył z o rok i dwa lata starszymi rywalami, a mimo to znalazł się w strefie medalowej. Ambicji i woli walki mu nie zabrakło, ale ostatecznie przegrał pojedynek o brązowy krążek, kończąc zawody na dobrym piątym miejscu.

W kategorii wagowej do 57 kg brąz wywalczył Kacper Seredowski. Reprezentant Cementu Gryfa Chełm był bliski awansu do finału. W walce półfinałowej uległ późniejszemu wicemistrzowi Mateuszowi Jarzębskiemu, zawodnikowi gospodarzy – PTC Pabianice. W pojedynku o brąz Kacper pokonał Dawida Chrebelę z UKS SMS Łódź.

W kategorii wagowej do 62 kg świetnie spisał się Michał Woźniak, zdobywając srebrny medal. W finale uległ starszemu o rok Bartoszowi Tomali z Czarnych Połaniec. Ta kategoria została zdominowana przez młodych zapaśników Cementu Gryf Chełm. Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Morciś, który w walce o brązowy medal pokonał swojego klubowego kolegę Maksymiliana Szwalikowskiego. Ten ostatni zajął piątą lokatę. W wadze do 68 kg bliski brązowego medalu był Tobiasz Głaz, który w walce o podium musiał uznać wyższość Oliwiera Trześniaka z Sokoła Lublin.

W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf Chełm zajął wysokie trzecie miejsce, zdobywając 19,5 pkt. Zwyciężyło PTC Pabianice – 35 pkt, przed AKS Piotrków Trybunalski – 20 pkt. Zawodników z Chełma do mistrzostw przygotowali trenerzy Zdzisław Biały i Mirosław Czwaliński. (s)