Złoto i brąz w boksie

Igor Rondoś i Arkadiusz Tołyż z Olimpu Chełm – medalistami Pucharu Polski kadetów w boksie. Zawody odbyły się w Ciechocinku. Pierwszy z nich zdobył złoto, drugi – brąz.

Igor Rondoś na ringu w Ciechocinku zaprezentował wysoką formę. Wygrał 3:0 z Jakubem Jankowskim z Warszawy oraz wicemistrzem Polski Robertem Stasiokiem. Tym samym w kategorii wagowej do 70 kg nie miał sobie równych i pewnie sięgnął po złoty medal. To bez wątpienia jeden z największych sukcesów młodego, uzdolnionego chełmskiego pięściarza.
Arkadiusz Tołyż natomiast w wadze do 63 kg w pierwszej rundzie miał wolny los, który dał mu awans do półfinału. W walce o finał uległ Dominikowi Jędrejowi z Kętrzyna i ostatecznie został sklasyfikowany na trzecim miejscu. W zawodach walczył jeszcze Marek Tołyż (60 kg). W eliminacjach przegrał jednak z pochodzącym z Kazachstanu Kiriłem Globenko z Warszawy i odpadł z dalszej rywalizacji. (d)