Złoto i srebro Aleksandry

W miniony weekend (10/13 września) we Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w strzelectwie sportowym. Województwo lubelskie reprezentowało tylko dwóch zawodników, obaj z chełmskiego Dragona – Igor Czechowski i Dominik Myszura.


W Tarnowie w drugiej rundzie Pucharu Polski open rywalizowała Aleksandra Wawron i wywalczyła dwa medale. Złoty w konkurencji karabinu dowolnego trzy postawy 3×20 strzałów zapewnił jej wynik 563 punktów. Natomiast w konkurencji karabinu pneumatycznego 40 strzałów uzyskała rezultat 385 punktów, co zaowocowało srebrem. Na początku października w Bydgoszczy zostaną rozegrane mistrzostwa Polski open.

Chełmianie wzięli też udział w silnie i licznie obsadzonej (padł nowy rekord Polski) konkurencji karabinu pneumatycznego 50 strzałów. Igor zajął w 24. miejsce, strzelając równe serie i poprawiając przy okazji swój rekord życiowy o piętnaście punktów (480,9). Dominik sklasyfikowany został z kolei na 49. miejscu, i również poprawił swoją życiówkę (455,9).

Do systemu sportu młodzieżowego Dragon Chełm zdobył dwa punkty. W ciągu najbliższego miesiąca odbędą się jeszcze trzy imprezy mistrzowskie – międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowe mistrzostwa Polski. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here