Złoto i srebro w Austrii

W Austrii odbył się cykliczny Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Flatz Austria Open 2020. Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Cementu Gryf Chełm. Wiktoria Kamela wśród kadetek zdobyła złoty medal, a Anna Urbanowicz w rywalizacji seniorek wywalczyła srebro.

15-letnia Wiktoria Kamela w drodze do finału na austriackich matach w pierwszym pojedynku pokonała reprezentantkę gospodarzy 12:1. W drugiej walce zwyciężyła przez przewagę techniczną 10:0 zawodniczkę ze Słowacji. W kolejnym starciu pokonała Finkę 3:1 i awansowała do finału.

O złoto Kamela zmierzyła się z inną zawodniczką z Austrii i wygrała pewnie 6:0. Wiktorię do turnieju przygotowali trenerzy Dariusz Kucharski i Igor Lobas. Warto dodać, że złota medalistka w listopadzie minionego roku wywalczyła mistrzostwo Polski młodziczek. Jej pierwszym trenerem był Andrzej Gruszkowski, były reprezentant kraju w zapasach.

Z medalem do kraju wróciła też Anna Urbanowicz. W rywalizacji seniorem zdobyła srebro. Zawodniczka Cementu Gryf Chełm w drodze do finału pokonała trzy reprezentantki Węgier.

W dwóch pojedynkach odniosła zwycięstwa w stosunku 10:0, w trzecim 7:2. W finałowej walce zmierzyła się z ubiegłoroczną mistrzynią Europy juniorek, koleżanką z kadry, Wiktorią Chołuj. Rywalka okazała się lepsza, wygrywając 6:2. Czwarte miejsce w rywalizacji kadetek w turnieju zajęła Urszula Piotrowska, a piąta była Daniela Tkachuk. (r)