Złoto, srebro i trzy brązy

Pięć medali wywalczyły reprezentantki Cementu Gryf Chełm podczas mistrzostw Polski seniorek w zapasach, które odbyły się na Dolnym Śląsku w Dzierżoniowie. Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 55 kg stanęła najbardziej utytułowana chełmska zawodniczka, Katarzyna Krawczyk. Liczba zdobytych krążków byłaby znacznie większa. Aż sześć zapaśniczek z Chełma zajęło piąte miejsca, przegrywając walki o brązowe medale. Z jednym krążkiem z mistrzostw wrócił natomiast LMKS Krasnystaw.

Katarzyna Krawczyk w drodze do finału pokonała trzy przeciwniczki, w tym dwie klubowe koleżanki. W pierwszej rundzie zwyciężyła z Natalią Duksą z Unii Racibórz. Dwie następne walki stoczyła z Alicją Piersą i Marią Świeczak, z którymi trenuje na co dzień. Obie rozstrzygnęła na swoją korzyść. W pojedynku o złoty medal 30-letnia Krawczyk pokonała o 12 lat od siebie młodszą Agatę Kazimierczak z KS Bloczek Team Pelplin. W tej samej kategorii na piątych miejscach uplasowały się dwie inne zawodniczki Cementu Gryf Chełm, Maria Świeczak i Monika Białach, a siódma była Alicja Piersa.

Srebrny medal mistrzostw Polski, w kategorii wagowej do 72 kg, wywalczyła Anna Urbanowicz. Chełmska zawodniczka wygrała trzy pojedynki pod rząd, pokonując: Paulinę Martykę, reprezentantkę gospodarzy, Roksanę Łosyk z UKS Iron Bulls Bielawa i Agnieszkę Matianowską z Kuźni Warszawa. W pojedynku o złoty medal Urbanowicz musiała uznać wyższość Natalii Strzałki ze Slavii Ruda Śląska.

Cement Gryf Chełm na matach w Dzierżonowie wywalczył też trzy brązowe medale. Pierwszy w kategorii wagowej do 50 kg zdobyła Anna Król, która w decydującej walce pokonała Annę Czerwińską z MULKS Junior Dzierżoniów.

Drugi brąz zdobyła Patrycja Dudek w kategorii wagowej do 59 kg. W pojedynku, który dał jej medal, pokonała Kamilę Słomską z Wisły Świecie.

Na najniższym stopniu podium stanęła także Aleksandra Maziarczyk, walcząca w kategorii wagowej do 62 kg. Chełmska zawodniczka pokonała w walce o brąz Marzenę Martykę, zapaśniczkę gospodarzy. W tej samej kategorii wagowej brązowy medal wywalczyła reprezentantka LMKS Krasnystaw Sylwia Żebrowska, która w decydującym pojedynku zwyciężyła z Angeliką Gałązką z Grunwaldu Poznań. Z kolei ósme miejsce zajęła Weronika Chapska z Cementu Gryf.

Kilka innych zawodniczek z Chełma otarło się o medal, kończąc mistrzostwa na piątych miejscach. Blisko brązu były: Katarzyna Jargieła – 53 kg, Karina Konarska i Beata Federowicz – 65 kg oraz Joanna Barabas – 76 kg. Cement Gryf Chełm zwyciężył w kategorii klubowej, zdobywając 322 pkt. Drugie miejsce zajęła Slavia Ruda Śląska – 213 pkt. (r)