Złoto ze Świdnika

Ponad 370 kg drobnych monet zebrali krwiodawcy z PZL. W akcję włączyły się również miejskie i powiatowe instytucje. Teraz pieniądze trafią do PCK na letni wypoczynek dla dzieci.
Akcja „Gorączka Złota” polega na zbiórce 1– ,2– i 5-groszowych monet. Na bilon przygotowane są specjalne, przezroczyste skarbonki. W akcję organizowaną przez Polski Czerwony Krzyż drugi już raz zaangażowali się świdniccy krwiodawcy z PZL –Świdnik skupieni w Klubie HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
– Zebrane w ten sposób środki będą przeznaczone na organizację kolonii letnich dla dzieci z najuboższych rodzin i domów dziecka. Pamiętajmy iż każdego roku prawie 4 miliony najmłodszych Polaków spędza wakacje w domu z powodu braku funduszy – mówi Andrzej Słotwiński, prezes krwiodawców z PZL.
Członkowie klubu ustawili skarbonki na terenie zakładu. Ale do współpracy zaprosili również instytucje miejskie i powiatowe. Pieniądze można było wrzucać również we wszystkich szkołach średnich naszego miasta i w Piaskach. Skarbonki stanęły także w ratuszu i w siedzibie starostwa. W minionym tygodniu zbiórka została podsumowana.
– Tegoroczna akcja okazała się rekordowa – mówi Andrzej Słotwiński. – Zebraliśmy wspólnie ponad 370 kg „złota” i 70 zł w banknotach. Jest to kolejny rekord i najlepszy wynik w województwie. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 i Gimnazjum nr 3. Młodzież przyniosła do urzędu miasta kilkadziesiąt kilogramów monet. (kal)