Zmarł ksiądz Chmielowski

Smutek ogarnął mieszkańców gminy Ruda-Huta. W środę, 29 czerwca, zmarł ksiądz Stanisław Chmielowski, wieloletni wikariusz w miejscowej parafii. Miał 69 lat.

Ksiądz Stanisław Chmielowski pracował jako wikariusz w kilku parafiach: w Łopienniku Nadrzecznym, Hucie Krzeszowskiej, Klesztowie, Chełmie (pw. Rozesłania Apostołów), Karczmiskach, ale najwięcej lat spędził w Rudzie-Hucie. Mieszkańcy gminy pamiętają czas, kiedy proboszczem był zmarły przed kilkunastoma laty jego brat – ksiądz Marian Chmielowski. Był też kapelanem Domu Pomocy Społecznej w Nowinach.

– Ksiądz Stanisław, podobnie jak jego brat, ksiądz Marian, byli bardzo lubiani przez parafian. Będziemy mile go wspominać – mówi Jarosław Walczuk, zastępca wójta gminy Ruda-Huta.
Ksiądz Stanisław Chmielowski święcenia kapłańskie przyjął w 1971 roku. Od 14 lat przebywał na urlopie zdrowotnym. Jego pogrzeb odbył się w ubiegłą sobotę 2 lipca. Pochowany został na cmentarzu w Rudzie-Hucie. Tam też znajduje się grób księdza Mariana Chmielowskiego. (ptr)