Zmarł radny Wiącek

Ryszard Wiącek, radny gminy Gorzków, nie żyje. Zmarł po krótkiej chorobie. Radnym został w trakcie obecnej kadencji samorządu, wygrywając wybory uzupełniające w okręgu Gorzków Wieś. W ostatnim pożegnaniu radnego zabrakło reprezentantów władz gminy z najwyższego szczebla.

Ryszard Wiącek radnym gminy Gorzków został w sierpniu 2020 roku. Wygrał wybory uzupełniające w Gorzkowie Wieś z popieraną przez wójta Marka Kasprzaka sołtyską – Iwoną Lis. Do rady startował nie dla prestiżu, poklasku czy korzyści materialnych. Dobro gminy i jej mieszkańców było dla niego najważniejsze. Wiącek nigdy nie gryzł się w język, zawsze mówił to, co myśli. Patrzył władzy na ręce, irytowały go proste sprawy, które urzędnikom wydawały się trudne do rozwiązania. Był lubiany i ceniony za szczerość oraz obiektywizm.

Kilka miesięcy temu Ryszard Wiącek zachorował, trafił do szpitala. Gdy wydawało się, że ze zdrowiem radnego jest coraz lepiej, jego stan pogorszył się. Niestety, lekarzom nie udało się uratować mu życia. Radny zmarł 27 listopada br. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Gorzkowie. Miał 70 lat. Uczestnicy pogrzebu zauważyli, że radnego nie pożegnał nikt z władz gminy. W uroczystościach żałobnych nie wzięli udziału ani wójt Marek Kasprzak, ani jego zastępca Piotr Cichosz.

Rada gminy Gorzków przez jakiś czas będzie pracowała w 14-osobowym składzie. W pierwszych tygodniach nowego roku należy spodziewać się ogłoszenia komisarza wyborczego w Chełmie o wyborach uzupełniających do rady gminy Gorzków w okręgu Gorzków Wieś. (s)