Zmarła radna z Kraśniczyna

Po długiej chorobie w wieku 68 lat zmarła Jadwiga Konaczuk, radna rady gminy Kraśniczyn. – Z głębokim żalem przyjęliśmy tę wiadomość – mówi Monika Grzesiuk, wójt Kraśniczyna.

– Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności, która nas obezwładnia i zabiera w nieznane, a kiedy pojawia się kradnąc ukochaną osobę, przeszywa serce bólem i odznacza w nim swoje piętno, które przypomina nam stale, jacy jesteśmy wobec niej bezsilni – zauważa Monika Grzesiuk, wójt gminy Kraśniczn, która poinformowała o śmierci Jadwigi Konaszuk. Radna zmarła 22 listopada w wieku 68 lat po długiej i ciężkiej chorobie. – Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy tę wiadomość – podkreśla wójt.

Jadwiga Konaszuk urodziła się 14 czerwca 1953 r. Była niezwykle zaangażowanym społecznikiem. – Zawsze obowiązkowa, sumienna, gotowa służyć lokalnej społeczności i to z tego powodu została wybrana w latach 2011-2018 na sołtysa w Surhowie – przypomina Grzesiuk. Po raz pierwszy funkcje radnej gminy Kraśniczyn Konaszuk objęła w 2010 r., kontynuując tradycje rodzinne.

W kadencji 2010-2014 była członkiem komisji kultury, oświaty i spraw socjalnych. – Swoją aktywnością zyskała uznanie mieszkańców i na ich prośbę ponownie kandydowała w wyborach do rady w 2018 r. – podkreśla Grzesiuk. W obecnej kadencji radna Konaszuk była przewodniczącą komisji kultury, oświaty i spraw socjalnych oraz członkiem komisji finansów i inwestycji, uczestnicząc aktywnie w ich pracach. Empatyczna i zaangażowana w pracę była też w latach 2019-2021 członkiem rady społecznej SP ZOZ w Krasnymstawie.

– Jadwiga Konaszuk była również wieloletnią członkinią i wiceprzewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Surhowie, a jej odejście to niewątpliwie ogromna strata dla Koła. Współpraca ze śp. Jadwigą Konaszuk była wysoko ceniona przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Szkołę Podstawową w Kraśniczynie i wcześniej w Surhowie. Aktywnie działała w Ochotniczej Straży Pożarnej, a także brała udział w licznych konkursach dla KGW. Jej śmierć to wielka strata, która jeszcze długo będzie napełniać smutkiem nasze serca – podkreśla Monika Grzesiuk.

Kondolencje mężowi oraz rodzinie zmarłej radnej złożyli wójt Kraśniczyna, przewodnicząca rady gminy Kraśniczyn, radni oraz sołtysi. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here