Zmiana dyrektorów

Ewa Pietrzyk, nowa dyrektor DPS w Krzesimowie, w towarzystwie starosty Łukasza Reszki (z lewej) oraz członka zarządu powiatu, Romualda Gumienniaka

Od 1 kwietnia Dom Pomocy Społecznej w Krzesimowie ma nowego dyrektora. Została nim Ewa Pietrzyk, zastępując na tym stanowisku Annę Wójcik.


Anna Wójcik, która do tej pory kierowała Domem Pomocy Społecznej w Krzesimowie zrezygnowała ze stanowiska i złożyła podanie o przeniesienie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, argumentując to względami osobistymi. Starosta Łukasz Reszka, jako pracodawca, przychylił się do tej prośby, choć jak zaznacza zrobił to z żalem, bo A. Wójcik świetnie wywiązywała się z powierzonych jej obowiązków.

Starostwo ogłosiło konkurs na nowego dyrektora i w ubiegłym tygodniu podało wyniki postępowania. Nową szefową DPS w Krzesimowie została Ewa Pietrzyk. Jak czytamy w informacji starostwa, nowa dyrektor ma wszechstronne wykształcenie. Uczyła się m.in. we Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach, Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Może się pochwalić również dużym doświadczeniem zawodowym. Do tej pory pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdniku, a także jako społeczny kurator sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód oraz mediator i doradca w Polskiej Fundacji Ośrodków Wspomagania Gospodarczego z siedzibą w Lublinie.

Jest także prezeską zarządu Stowarzyszenia Biegający Świdnik.

Ewa Pietrzyk była jedyną kandydatką, która ubiegała się o to stanowisko.

– Bardzo dobrze wypadła podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wykazała się ogromną wiedzą. Jest zaangażowana w sprawy społeczne, w sprawy ludzi niepełnosprawnych. CV naprawdę robi wrażenie – mówi starosta Reszka.

Nowa dyrektor zaczęła pełnić obowiązki 1 kwietnia. (w)

Ewa Pietrzyk, nowa dyrektor DPS w Krzesimowie, w towarzystwie starosty Łukasza Reszki (z lewej) oraz członka zarządu powiatu, Romualda Gumienniaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here