Zmiana terminu zawodów spinningowych

Kapitanat Sportowy Okręgu PZW w Chełmie zmienił termin I Zawodów Spinningowych Grand Prix z 8 maja na 22 maja 2021 roku. Zawody te planowane są na zbiorniku Husynne. Chełmski Okręg zaapelował do kół o odwołanie wszystkich imprez sportowych planowanych w kwietniu br. ze względu na znaczny przyrost zachorowań na Covid- 19 i wprowadzone w związku z tym ograniczenia.

Wędkarzu – sprawdź, czy masz ważną kartę wędkarską

Jak się okazuje podczas kontroli prowadzonych przez straż rybacką, wielu wędkarzy ma nieważne karty wędkarskie. Wyjaśniamy w związku z tym, że tylko karty wędkarskie wydane po 31 stycznia 1997 roku są obecnie obowiązującym dokumentem uprawniającym do uprawiania amatorskiego połowu ryb. Karty te są dokumentem dożywotnim, nie wymagającym wymiany lub przedłużania. Wszystkie karty wydane przed tą datą, niestety, utraciły ważność. Wędkarze, którzy z różnych powodów takich kart nie posiadają, powinni zgłosić się do skarbnika swojego koła, który posiada wszystkie formularze niezbędne do załatwienia formalności związanych z uzyskaniem karty wędkarskiej według aktualnie obowiązującego wzoru. Przypominamy, że oprócz formularzy i zaświadczeń potrzebna będzie także fotografia. Dalsze formalności należy załatwiać w następujących urzędach: mieszkańcy miasta Chełma w Urzędzie Miasta Chełm, mieszkańcy powiatów chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego w odpowiednich starostwach powiatowych.

W przypadku zagubienia lub zniszczenia karty wędkarskiej należy pobrać z koła zaświadczenie o pozytywnie zdanym egzaminie na kartę wędkarską, które jest wydawane bezpłatnie wędkarzom, którzy regularnie płacili składki. Z tym zaświadczeniem należy zgłosić się w Urzędzie Miasta Chełm lub właściwym dla miejsca zamieszkania starostwie. Taka forma jest konieczna ze względu na to, że urzędy nie prowadzą rejestrów wydanych kart wędkarskich, przez co nie mogą wydać duplikatu. (kd)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here