Zmiany kadrowe u świdnickich strażaków

Od lewej: Komendant KP PSP w Świdniku st. bryg. Adam Niemczyk, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski, Zastępca Komendanta KP PSP w Świdniku, mł. bryg. Grzegorz Widz

Od ubiegłego tygodnia Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku ma nowego zastępcę. Został nim mł. bryg. Grzegorz Widz.


Mł. bryg. Grzegorz Widz został powołany na nowe stanowisko 7 września, decyzją Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Grzegorza Alinowskiego.

Nowo mianowany zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku, st. bryg. Adama Niemczyka to strażak z wieloletnim doświadczeniem. Grzegorz Widz podjął służbę w Państwowej Straży Pożarnej w 1996 r. jako słuchacz-podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, którą ukończył w 2000 r. uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa oraz stopień młodszego kapitana. W tym samym roku podjął służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie. Od 2002 r. pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie, kolejno na stanowiskach: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, młodszego specjalisty, zastępcy dowódcy zmiany, a od 1 września 2013 r. Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Lublinie.

Od 2002 r. jest członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego – Lublin 2, od 2013 r. pełniąc funkcję jej nieetatowego dowódcy. Jest także koordynatorem wojewódzkim do spraw ratownictwa wysokościowego.

– Dziękuję dotychczasowemu zastępcy, bryg. Pawłowi Belniakowi za służbę w świdnickiej jednostce – mówi starosta, Łukasz Reszka. – Przed jego następcą dużo wyzwań, ale wierzę, że wszystkim podoła i przyczyni się do rozwoju powiatowej straży. Życzę mu powodzenia. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here