Zmiany w Sanepidzie

Irmina Nikiel, która przez ostatnie lata była Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Lublinie, została w minionym tygodniu powołana przez wojewodę lubelskiego na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie. Jej miejsce w inspektoracie powiatowym zajmie Bożena Kess, dotąd pracująca w stacji wojewódzkiej sanepidu.
Podczas zorganizowanego w lubelskim ratuszu pożegnania inspektor Nikiel prezydent Krzysztof Żuk gratulował jej awansu, dziękując za dotychczasową, dobrą współpracę. W ciepłych słowach wypowiadała się o niej również pani inspektor.
– Trudno pożegnać się z państwem, pracownikami wydziałów ratusza, ale odchodzę tylko parę ulic dalej, i wciąż, choć w innym zakresie, będę miała wpływ na działalność Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – mówiła Irmina Nikiel.
Nowa Wojewódzka Inspektor Sanitarna zastąpiła na stanowisku  Mirosława Starzyńskiego, a jej miejsce, dyrektora powiatowego sanepidu, zajmie Bożena Kess, która od 1982 r. pracowała w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, ostatnio na stanowisku kierownika Oddziału Epidemiologii i Działu Nadzoru Sanitarnego. BCH