Zmiany w świdnickich parafiach

Początek lata to tradycyjnie okres zmian personalnych w parafiach. W tym roku nie ominęły one także Świdnika. Nowi księża pojawili się w parafii NMP Matki Kościoła oraz w koście pod wezwaniem św. Józefa.


Kapłani, którzy otrzymali dekrety powierzające im nowe urzędy i funkcje, nowe obowiązki zaczęli pełnić przeważnie w ubiegłym tygodniu. Do naszego miasta „oddelegowano” dwóch neoprezbiterów, czyli księży, którzy w maju tego roku otrzymali święcenia prezbiteriatu. Jako wikariusz w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku pracę rozpocznie ks. Mirosław Barański , a ks. Dawid Lebowa – w parafii pw. św. Józefa w Świdniku.

Nowego proboszcza ma parafia w Oleśnikach. Mianowano nim ks. Piotra Drozda, który wcześniej pełnił funkcję wicerektora kościoła pw. Świętego Ducha w Lublinie oraz archidiecezjalnego moderatora Ruchu Światło – Życie.

Zmiany oznaczają, że wierni musieli pożegnać niektórych księży. Ks. Artur Hodur, wikariusz parafii pw. św. Józefa w Świdniku, został wikarym w parafii pw. św. Jana Kantego w Lublinie, a ks. Jan Kozłowski – do niedawna wikariusz w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku został przeniesiony do parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku. (w)