Zmiany, zmiany, zmiany…

Piotr Jankowski nie jest już naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej UM Świdnik.

Zrezygnował z dotychczasowej posady na rzecz kierowania miejsko-powiatową biblioteką.

Wakat na stanowisku dyrektora Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku był od początku września br., kiedy to jej dotychczasowy szef Mirosław Król (powiatowy radny i były starosta świdnicki) wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdniku. Miastu nie spieszyło się z wyborem jego następcy. Tłumaczono, że wiążące decyzje zapadną już po wyborach samorządowych i tak się stało. Od niedawna szefem MPBP jest Piotr Jankowski, poprzednio piastujący funkcję naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej UM Świdnik, a jednocześnie rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Odejście P. Jankowskiego z wydziału komunikacji społecznej to nie jedyna zmiana kadrowa w tej komórce. Po wyborach opuścił ją również kierownik Biura Obsługi Inwestora Bartłomiej Pejo, który awansował na wicestarostę. Pracownikiem tego wydziału był również Radosław Szczerba, od niedawna prezes MKS Avia Świdnik.

Ewa Jankowska, sekretarz miasta, przyznaje, że w ostatnim czasie skład osobowy Wydziału Komunikacji Społecznej został znacznie uszczuplony – z siedmiu zatrudnionych tu osób zostały trzy.

– W tej chwili pełniącym obowiązki naczelnika jest pan Karol Łukasik, będący jednocześnie rzecznikiem prasowym ratusza – informuje sekretarz miasta. – Ogłosiliśmy również konkurs na pracownika do tego wydziału. Wakat powstał po odejściu jednej z osób odpowiedzialnych za sprawy promocji do innej pracy. Decyzje co do kolejnych przyjąć zapadną zapewne po nowym roku.

Zastanawiamy się, czy nie przeorganizować tego wydziału, bo w jego zakresie jest promocja miasta, ale także promocja gospodarcza, czyli pozyskiwanie inwestorów i współpraca z nimi. W tej kadencji na pewno chcielibyśmy wzmocnić biuro obsługi inwestora i być może przekształcić je w oddzielną komórkę – dodaje E. Jankowska. (w)