Zmieniaj Świdnik

Ruszył nabór projektów do kolejnej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Na ciekawe pomysły mieszkańców Ratusz czeka do 20 czerwca.


To już 7 edycja Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Jak informuje Katarzyna Lis, naczelnik Wydziału Promocji UM Świdnik, podobnie jak w latach ubiegłych, na pomysły zgłoszone przez świdniczan miasto zamierza przeznaczyć 1 mln zł.

Propozycje projektów należy składać na formularzach, których wzór jest dostępny na stronie internetowej swidnik.budzet-obywatelski.org. Należy podać w nich tytuł projektu, lokalizację, opis i uzasadnienie oraz wstępny kosztorys. Do każdego formularza zgłoszeniowego trzeba również dołączyć listę z podpisami przynajmniej 15 mieszkańców, którzy popierają projekt.

Wypełnione projekty można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Świdnik, w formie elektronicznej poprzez stronę Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego lub przesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego).

Jak zaznaczają urzędnicy, projekty mogą być na każdym etapie modyfikowane oraz wycofywane przez autorów, a każdy mieszkaniec może zgłosić i poprzeć jeden lub więcej pomysłów.

Autorami wniosków mogą być wszyscy świdniczanie, również młodzież, która ukończyła 13 rok życia. Jednak niepełnoletni autorzy wniosków powinni dołączyć do projektu zgodę rodzica/opiekuna.

Termin zgłaszania wniosków mija 20 czerwca. Następnie propozycje mieszkańców przejdą weryfikację. Listę projektów, które zakwalifikują się do głosowania poznamy w połowie sierpnia. Od 17 sierpnia do 19 września wnioskodawcy będą mieli czas na promocję swoich projektów, a głosowanie odbędzie się między 20 września a 4 października. Lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona do 13 października, a pieniądze na ich realizację zostaną zapisane w budżecie miasta na 2022 rok. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here