Zmodernizowali ujęcie wody

11 maja gmina Łopiennik Górny podpisała umowę na modernizację ujęcia wody w Łopienniku Dolnym Kolonia, z którego korzysta połowa mieszkańców gminy.

Inwestycja zrealizowana została w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW). 11 maja odbyło się podpisanie umów oraz ich przekazanie przedstawicielom poszczególnych samorządów przez marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i członka zarządu województwa Zdzisława Szweda. Wśród beneficjentów znalazła się gmina Łopiennik Górny, która otrzyma dotację na wykonaną już modernizację ujęcia wody w miejscowości Łopiennik Dolny Kolonia, które zaopatruje w wodę 8 sołectw czyli ok. 50 procent mieszkańców gminy.

– Szczegółowy zakres prac to rekonstrukcja studni s1 i s2 oraz zautomatyzowanie i zabezpieczenie pomp głębinowych. Dzięki tej modernizacji uzyskamy odpowiednią wydajność ujęcia w szczególności w miesiącach, kiedy jest duży pobór wody – podkreśla Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik Górny. Początkowa wartość inwestycji była szacowana na blisko 265 tys. zł, a kwota otrzymanego dofinansowania to 138 tys. zł. – Finalnie zadanie już zostało zrealizowane, a wartość wyniosła 174 tys. zł, otrzymamy proporcjonalną kwotę dofinansowania. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here