Zmotoryzowani klienci będą wniebowzięci

Dziury i kałuże znikną z uczęszczanego parkingu

Urząd Miasta Świdnik wyłonił firmę, która zmodernizuje parking sąsiadujący z delikatesami „Premium” i sklepem „Ziarenko”. Prace będę kosztować ok. 244 tys. zł.


Na fatalny stan parkingu przy ul. Kosynierów 10 świdniccy kierowcy skarżą się od miesięcy. Najbardziej irytuje ich pełna ubytków nawierzchnia, ale też olbrzymie kałuże, tworzące się wzdłuż budynku sklepu. Niedawno Urząd Miasta Świdnik ogłosił, że jeszcze w tym roku to się zmieni, bo szuka firmy, która nieco zmodernizuje to miejsce.

Do ogłoszonego przez Ratusz przetargu zgłosiło się 5 potencjalnych wykonawców: Bipo-Bud Aleksander Bielak Piotr Paluch z Nowego Krępca z ceną ok. 366 tys. zł, LS COMPLEX z Lublina – ok. 299 tys. zł, Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek ze Świdnika – ok. 477 tys. zł, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Piotr Bąk z Lublina – ok. 308 tys. zł i Ryszard Kozak Usługi Transportowe i Roboty Ziemne z Jackowa – ok. 244 tys. zł.

Najkorzystniejsza okazała się ostatnia z zaproponowanych ofert.

– To niewielka inwestycja, ale bardzo potrzebna. Udało się wybrać wykonawcę, podpisujemy z nim umowę i myślę, że prace ruszą lada dzień – mówił podczas ostatniej sesji Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Zakres prac obejmuje wymianę krawężników, sfrezowanie starej nawierzchni i położenie nowej warstwy z betonu asfaltowego na pow. 785 mkw. oraz poszerzenie placu od strony zachodniej i przy wjeździe o 76 mkw. Na wykonanie tych prac wykonawca będzie miał 5 miesięcy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here