Znają się na zdrowiu

Już po raz szósty w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem „Recepta na zdrowie”.

Udział w zmaganiach wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmie.

Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat ekologii, zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla wiosny oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wiosennych zabaw na świeżym powietrzu. Po zadaniach konkursowych i prezentacji przygotowanego wiersza wzięli udział w zmaganiach sprawnościowych i przygotowali zdrowy deser z najsmaczniejszych owoców czerwca – truskawek. Pierwsze miejsce w konkursie zajęły drużyny z „Siódemki” i „Trójki”, zaś gospodarze – drugie.

W trakcie spotkania rozstrzygnięty też został konkurs plastyczny pn. Zdrowie radością życia”. Laureatami zostali: Aleksandra Łysiak i Bartłomiej Jabłoński z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 oraz Emil Winiarski i Łukasz Okuniewski ze SP nr 7.

Konkurs przygotowały i poprowadziły Barbara Kostrobała i Magdalena Terpiłowska w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Zdrowa Rodzina”. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here