Znają się na pożarnictwie

(22 marca) W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W zmaganiach wzięło udział 26 uczestników w trzech grupach wiekowych.
Wyniki turnieju. Uczniowie szkół podstawowych: 1. miejsce – Leon Waszczuk z SP w Kamieniu, 2. – Patrycja Powaga z ZS w Sawinie, 3. – Hubert Wawrynek z ZS w Białopolu; uczniowie szkół gimnazjalnych: 1. – Patrycja Wilgos z ZS w Białopolu, 2. – Mateusz Suprun z ZS w Stawie, 3. – Karol Borowicz z Gimnazjum nr 8 w Chełmie; uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: 1. – Mateusz Witek z ZSE i III LO w Chełmie, 2. – Damian Smolbik z ZSE i III LO w Chełmie, 3. Sylwia Manaj z II LO w Chełmie.
Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Chełmie. Zwycięzcy z poszczególnych kategorii przechodzą do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia w Lublinie.
Organizatorem powiatowego turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chełmie przy współudziale Komendy Miejskiej PSP w Chełmie. Przebieg eliminacji nadzorowali: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Chełmie – druh Kazimierz Smal, komendant miejski PSP w Chełmie – bryg. Zbigniew Raźniewski i komisja w składzie: mł. kpt. Radosław Gajuk (KM PSP), Małgorzata Grzegorczuk (kierownik PT KRUS w Chełmie) i mł. bryg. Wojciech Chudoba (KM PSP). (red.)