Znajdź swoją przyszłość

16 i 17 lutego 2017 r. w hali Lubelskich Targów przy ulicy Dworcowej 11 odbędzie się największa edukacyjna impreza tej zimy.
Swoją ofertę przygotowało blisko 100 szkół. W programie targów m.in. prezentacje kilkudziesięciu zawodów, wykłady motywacyjne dla maturzystów, występy i wiele innych atrakcji. W poprzedniej edycji targów udział wzięło ok. 9 500 zwiedzających – przede wszystkim gimnazjalistów i maturzystów. – Targi to z jednej strony doskonały czas na zapoznanie się z bardzo różnorodną ofertą edukacyjną uczelni i szkół średnich, z drugiej – wspaniała okazja do prezentacji osiągnięć uczniów i nauczycieli – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, kierownik projektu.

Na tegorocznych targach nie zabraknie organizowanej już po raz drugi Strefy Zawodów, m.in. dla przyszłych kucharzy, stolarzy, ogrodników i mechaników. To doskonała okazja, żeby wypytać o wymagania, kwalifikacje i miejsce pracy po ukończeniu nauki. Nowością będą wykłady skierowane do uczniów o tym, jak dobrze przygotować się do matury. Ważnym punktem programu będą również występy utalentowanych uczniów z lubelskich szkół (zagra m.in. Daniel Koszyk, uczestnik „Must Be The Music”). Targi będą czynne dla zwiedzających w czwartek, 16 lutego w godzinach 9.00 – 16.00 oraz w piętek 17 lutego w godzinach 9.00 – 15.00. Wstęp jest bezpłatny. (EM.K.)