Znaleziony za granicą… powiatu

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 62-latka, który oddalił się z Domu Pomocy Społecznej na terenie gminy Kraśniczyn. Funkcjonariusze znaleźli zaginionego mężczyznę w powiecie chełmskim.

Poszukiwania zaginionego 62-latka rozpoczęły się w niedzielę (30 sierpnia), późnym wieczorem, zaraz po otrzymanym zgłoszeniu od pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bończy w gminie Kraśniczyn. – Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny liczyła się każda chwila – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Natychmiast podjęto decyzję o wszczęciu poszukiwań. 62-latka po kilku godzinach odnaleźli funkcjonariusze krasnostawskiej komendy na terenie miejscowości Rakołupy Duże (gmina Leśniowice).

-Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, co tam robił, był zdezorientowany. Został natychmiast przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia – dodaje Babicz. W działaniach poszukiwawczych uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy – policjanci z Krasnegostawu i Chełma, strażnicy graniczni, strażacy państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej. (k)