Znane, lubiane i nowości

Gratka dla amatorów tanich i interesujących podróży za wschodnią granicę. Stowarzyszenie WeRwA opracowało już terminarz wycieczek na całe następne półrocze. W ofercie zarówno te, które od dawna cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów, jak i nowości. Jest w czym wybierać.

Na początek tradycyjnie – wyjazdy do malowniczego Lwowa. Pierwszy, dwudniowy, w dn. 29-30 lipca to koszt 290 zł (w cenie 2 obiady, śniadanie, transport, nocleg, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnika, opieka pilota i ubezpieczenie). Drugi – 12 sierpnia (140 zł). Podczas obu wypraw uczestnicy zobaczą najistotniejsze zabytki Lwowa, odwiedzą cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Do tego oczywiście czas wolny na starówce i uwielbiane przez wszystkich zakupy.
Z kolei na 19 sierpnia (do 23 sierpnia) WeRwA zaplanowała wyprawę na znane z sienkiewiczowskich powieści Kresy. Na trasie zwiedzania m. in. Chocim, Zbaraż, Krzemieniec, Kamieniec Podolski, Wiśniowiec, Trembowla, Czerniowce, Kołomyja i Stanisławów, a także niezapomniany rejs po Dniestrze.
Początek września to czas na poznanie Kijowa. Wycieczka zaplanowana w dn. od 9-11.09 przebiegnie w 2 wariantach: drugiego dnia wyprawy część uczestników uda się do Prypeci i Czarnobyla, a pozostali będą zwiedzać miasto złotych kopuł, czyli sam Kijów. Trzeciego dnia wszyscy uczestnicy będą mogli na własne oczy zobaczyć Meżyhirię – największy hit turystyczny Ukrainy ostatnich miesięcy, czyli byłą rezydencję prezydenta Janukowycza.
„Lwów inaczej” – pod takim hasłem odbędą się kolejne wyprawy z WeRwĄ (22-24 września oraz 7-8 października). Z pozoru niby tradycyjnie, ale nie do końca, bo tym razem turyści m.in. poznają miasto od strony podziemnej. W samym programie zaplanowano też pewne, ekscytujące zmiany (np. w niektóre miejsca uczestnicy udadzą się nocą). Ale spokojnie, spacer lwowską starówką pozostał w niezmienionym kształcie. Dodatkowo uczestnicy odwiedzą królewską Żółkiew, a podczas wrześniowej wycieczki również Drohobycz, Truskawiec i Stryj.
Ostatnia zaplanowana w tym roku wyprawa z WeRwĄ to „Zimowy Lwów” w dn. 9-10 grudnia. Więcej informacji o wycieczkach na Facebooku (należy wpisać Chełmski Klub Podróżników lub Stowarzyszenie WeRwA) oraz pod numerem telefonu: 502-342-117. Głodnym wrażeń przypominamy, że ilość miejsc jest jak zawsze ograniczona (o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń), a do wyjazdu na Ukrainę potrzebny jest paszport. Zapisy w sklepie „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 lub przez internet.
„Nowy Tydzień”, jako wyłączny patron medialny wszystkich wycieczek, poleca!  (opr. pc)