Znęcali się latami

Policjanci ustalili, że gehenna kobiety trwała nieprzerwanie od 1999 roku. Wcześniej jednak mundurowi nie odnotowali żadnych interwencji pod adresem rodziny z gminy Chełm.

Kobieta ukrywała się ze swoim cierpieniem od 20 lat. Dopiero teraz, po którejś z kolei awanturze i groźbach zabójstwa, kobieta przerwała milczenie. Policjanci zatrzymali jej 52-letniego męża, a rodzinie została założona Niebieska Karta.

We wtorek (11 czerwca) mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, w tym przede wszystkim zeznania pokrzywdzonych, pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się. Ustalono, że przez lata pod wpływem alkoholu 52-latek bił żonę, poniżał ją, szarpał, a gdy pojawił się syn – nie oszczędzał również i jego. Brutal ma opuścić lokal zajmowany wraz z rodziną i przez najbliższe miesiące stawiać się regularnie w jednostce policji.

Podobny los spotkał 34-latka z gminy Ruda-Huta, który również znęcał się nad swoją partnerką. W tym przypadku, jak ustalili mundurowi, mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną od 2011 roku. Podejrzany otrzymał zakaz zbliżania się do kobiety na mniej niż 100 m. Pozostanie też pod dozorem policji. (pc)