Znęcali się latami

Policjanci ustalili, że gehenna kobiety trwała nieprzerwanie od 1999 roku. Wcześniej jednak mundurowi nie odnotowali żadnych interwencji pod adresem rodziny z gminy Chełm.

Kobieta ukrywała się ze swoim cierpieniem od 20 lat. Dopiero teraz, po którejś z kolei awanturze i groźbach zabójstwa, kobieta przerwała milczenie. Policjanci zatrzymali jej 52-letniego męża, a rodzinie została założona Niebieska Karta.

We wtorek (11 czerwca) mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, w tym przede wszystkim zeznania pokrzywdzonych, pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się. Ustalono, że przez lata pod wpływem alkoholu 52-latek bił żonę, poniżał ją, szarpał, a gdy pojawił się syn – nie oszczędzał również i jego. Brutal ma opuścić lokal zajmowany wraz z rodziną i przez najbliższe miesiące stawiać się regularnie w jednostce policji.

Podobny los spotkał 34-latka z gminy Ruda-Huta, który również znęcał się nad swoją partnerką. W tym przypadku, jak ustalili mundurowi, mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną od 2011 roku. Podejrzany otrzymał zakaz zbliżania się do kobiety na mniej niż 100 m. Pozostanie też pod dozorem policji. (pc)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here