Znicz postraszył Spółdzielcę

Spółdzielca był zdecydowanym faworytem w starciu z najsłabszym w lidze Zniczem i już w 4 minucie wyszedł na prowadzenie. Ładną asystą popisał się Konrad Kiejda, a Bartłomiej Mazurek z bliska pokonał bramkarza gości.

Pięć minut później Znicz wyrównał. Piękną bramkę strzałę, z ok. 35 metrów zdobył Piotr Malczewski. W 18. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. W polu karnym gości sfaulowany został Andrzej Głowacki, a Adrian Pawlak pewnie wykorzystał „11”. W 26 minucie powinno być 3:1. Spółdzielca wywalczył drugi rzut karny, ale nie wykorzystał go Damian Dziewulski.

Gdy tuż po przerwie Kiejda zdobył gola na 3:1 wydawało się, że zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Znicz przegra wysoko kolejne spotkanie. Nic z tych rzeczy, goście grali naprawę nieźle, stworzyli sobie kilka strzeleckich sytuacji. Mało tego, w 70. minucie kontaktową bramkę w zamieszaniu podbramkowym zdobył Marek Szponar. (kg)

SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE – ZNICZ SIENNICA RÓŻANA 3:2 (2:1)

SPÓŁDZIELCA: Mroczek – Poliszuk, Dziewulski, Damian Orłowski, Jędruszak, Wawruszak (68 Oleksiejuk), Głowacki (70 Oszwa), Kiejda, Chaturvedi, Mazurek (46 Kańczugowski, 85 Śliwiński), Pawlak. Trener – Mirosław Kosowski.

ZNICZ: Knap – Damian Dobosz (85 Dawid Dobosz), Pylak, Kaźmierczuk, C. Hawryluk, Malczewski (70 Smorga), Kondratiuk (46 Bednarczyk), Olszyna, Furtak (70 P. Mazurek), Wichrowski, Drzewiecki (46 Szponar). Trener – Mateusz Skuczyński.

Bramki: 1:0 Mazurek 4, 1:1 Malczewski 9, 2:1 Pawlak 18 karny, 3:1 Kiejda 52, 3:2 Szponar 70.